top of page
Д В И Ж Е Щ О Т О  С Е  Т Я Л О . преподаватели.

Петя Стойкова (България) е основател, преподавател и хореограф на Танцова школа ДЮН. Завършила е висшето си образование в Нов Български Университет - София, специалност Балетна режисура с професионална квалификация: Балетмайстор – Режисьор, Педагог. Специализира съвременен танц в многобройни международни танцови ателиета и проекти. Лауреат е на многобройни награди за хореография и танц /с формация Форсайт/ от национални конкурси за модерен балет. Лауреат е на Национална награда за хореография от конкурс за млади хореографи Маргарита Арнаудова, София, 1999 г. Стипендиант е на ЮНЕСКО за творчески престой в Сенегал, 1999 г

 Виолета Витанова (България) е сред най-провокативните и интересни млади артисти на свободна практика, изявяваща се предимно в независимия сектор. Завършила е Националното училище за танцово изкуство в София през 2003 г., а през 2008 се дипломира и в Националната музикална академия Панчо Владигеров, специалност Балетна педагогика. През 2005 г. специализира съвременен танц в едногодишната програма на Collectif du Marchepied в Лозана, Швейцария, където стажува и в танцова компания Linga. Като танцьор е работила за Zevada - Сиер, Швейцария, „Derida Dance” - Испания/България.

 От 2008 до 2009 Виолета Витанова и Станислав Генадиев основават компанията за съвременен танц Кинестетик Проджект,  Известността я достига след като през 2006 г., съвместно със Станислав Генадиев, създават един от най-интересните, нови проекти по съвременен танц - мултимедийния танцов пърформанс Imago, за който през 2007г. получават Икар в категорията за Дебют, като това е и първата награда, която САБ връчва за съвременен танц.

photo: Sofia Live

Саша Додо (Русия) е писател на приказки, режисьор на живи стихотворения, организатор на креативни фестивали, лаборатории, уъркшопи.

  "Режисьорската ми кариера започна отдавна, но до днес най-добрите ми изпълнения не са представяни пред публика, нито документирани, а останалите не са толкова интересни за дискутиране. Според мен най-истинското изкуство се случва от само себе си, без специално обучение. Допада ми да се движа в тази посока, да отворя това, което е отворено, да съзра обикновеното в специално организираната презентация. И всичко това защото харесвам поезията, както когато един отговор е двусмислен. Харесва ми, когато животът е така мистериозен, че придава на цялото едно специално качество."

 Nowness - фестивал за спонтанна креативност 2012-2014, Center of Spontaneous Creativity Shantambala, Одеса, Украйна

  Solipsis - артистична лаборатория за: поезия, танцова импровизация и представление. 2016-2017, Международно представяне.

Атила Бордас (Румъния) е независим артист, известен като хореограф, изпълнител, треньор по съвременен танц и театрален режисьор. Вярва в разнообразието и комбинацията на сценични изкуства, създавайки и режисирайки драматичен, танцов и физически театър, а понякога и играейки в постановките си. Партнира си с престижни театри в страната и по света. Започва да преподава танц и театър още от ранна възраст, като работи основно в Румъния, но води уъркшопи в Унгария и Гърция. В последно време допринася за мюзикъли, опери и представления на открито. Бил е поканен като хореограф и преподавател в Университета по изкуства в Търгу Муреш и в Университета по Театър и Телевизия Cluj-Napoca по повод разни артистични проекти. Стилът на Атила Бордас е едновременно експериментален и автентичен. Посветил се е на живот на непрестанно търсене и откриване на онези универсални средства, които са част от кое да е сценично изкуство. 

photo:

Rober Puteanu

Диего Агуло (Испания) е роден в Мадрид през 1980 и изстисква портокалов сок всяка сутрин.

 Изследовател, практикуващ дилетантизъм сред изкуството и философията, изучавайки приликите между концепциите Тяло и Събитие.

 В периода 1998-2004 е учил философия, фокусирайки дейността си върху изучаването на игра, скука и въздържание. Паралелно се е занимавал с рисуване, видео и музика, като през 2003 става част от колектива En Busca del Pasto - проект за музикална импровизация.

 През 2005г. решава да прекрати академичната траектория и се мести в Белин, където започва да работи като независим видео артист и музикант. Две години по-късно непредвидено, но и неизбежно се среща с танца и представлението - тази колаборация продължава и до днес, като се развиват творчески идеи и проекти, които преминават през различни форми като представление, видео изкуство, интерактивни събития, лекции, книги, инсталации, уъркшопи.

Ади Вайнберг (Израел) е получила танцово обучение от Програмата за професионални танцьори Haifa, както и от Танцовата компания Vertigo.

 Като съвременен танцьор се е представяла многократно по фестивали из света.
 Работила е с установени хореографи като: Андреа Констанцо Мартини, Надар Росано, Ефрат Рубин, Рейчъл Ердос, Ноа Зук, Авив Ивгай, Шимрит Голан, Ювал Голдстейн, Шарон Вайсвасър, Деганит Шеми и Майкъл Милър. Също с Танцовата компания Фреско и Израелската опера.
 Соловият й проект  Да изживееш напускане е създаден по време на резиденцията на проектa Maat, с премиера на фестивала Maat в Люблин, Полша. От тогава продължава да го изпълнява в рамките на различни платформи и фестивали като Международната танцова седмица Machol Shalem, Танцовия фестивал Тел Авив и др.

 Ади е Гага преподавател (езикът на движение, развит от Охад Нахарин, артистичен директор и хореограф ъкм Танцовата компания Bat Sheva)

 Тя работи също като Шиатсу терапевт, Аюрведа масажист и пилатес инструктор.

bottom of page